Daj się porwać w bajeczny świat bożonarodzeniowych jarmarków! W krainie tysiąca światełek, korzennej woni grzanego wina mieszającej się ze słodkim zapachem gorącej czekolady, nie sposób nie ulec wyczekiwanej przez wszystkich magii Świąt Bożego Narodzenia…


Najpopularniejsze jarmarki świąteczne za granicą:

Berlin

Gendmermanmarkt, z eleganckimi, białymi stoiskami zwieńczonymi gwiazdami i tętniący życiem Alexanderplatz to tylko dwa spośród kilkudziesięciu miejsc w stolicy Niemiec, gdzie w adwencie wyrastają jarmarki. Decydując się na odwiedzenie Berlina, możemy poznać tradycję Weihnachtsmarkt w oryginalnym, niemieckim wydaniu.

Poczdam

Główny kiermasz świąteczny stolicy Brandenburgii odbywa się w historycznym centrum i nosi wdzięczną nazwę „Niebieski Blask Światełek”. Stoiska są równie różnorodne, a dekoracje równie efektowne, co na jarmarkach w pobliskim Berlinie, ale panuje tu bardziej kameralna, rodzinna atmosfera.

Drezno

Drezdeński Striezelmarkt to jeden z najstarszych i największych jarmarków adwentowych w Niemczech. Pierwsza edycja odbyła się... w 1434 roku! Nazwa pochodzi od regionalnego przysmaku - strucli (Striezel), której koniecznie trzeba spróbować na jednym z licznych stoisk.

Praga

Adwentowe oblicze Pragi tworzy gigantyczna choinka, żywa szopka, dochodzące zewsząd dźwięki świątecznych hitów i zapachy smakołyków. Nic dziwnego, że wielu uważa tutejszy jarmark za najpiękniejszy w Europie. Centrum kiermaszu znajduje się na Rynku Staromiejskim, ale rozciąga się on również na Plac Wacława i Plac Republiki.


Najpopularniejsze jarmarki świąteczne w Polsce:

Wrocław

Ogromny i przepiękny jarmark we Wrocławiu z roku na rok przyciąga coraz więcej gości zarówno z całej Polski, jak i zagranicy. Zachwyt wzbudzają takie atrakcje jak Bajkowy Lasek z pokazami dla dzieci, spełniający życzenia krasnal Prezentuś czy klimatyczna Galeria Mikołaja. 

Kraków

Każdego roku w grudniu Rynek Główny zmienia się w prawdziwie bajkową krainę, urzekającą feerią barw, dźwięków i zapachów. To doskonałe miejsce, by poczuć świąteczną atmosferę, ale również spróbować dań ze wszystkich stron świata oraz kupić regionalne rękodzieło.

Gdańsk

Chcesz zobaczyć miasto w świątecznym blasku z 50-metrowego Amber Sky? Poznać gadającego łosia? Zobaczyć ruchomy Anielski Młyn? W takim razie Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, pod najwyższą choinką w Polsce, jest dla Ciebie idealnym wyborem!

Poznań

"Betlejem Poznańskie" to coroczne wydarzenie, przyciągające spragnione bożonarodzeniowej atmosfery tłumy na Stary Rynek i Plac Wolności. Główne atrakcje stanowią różnorodne stoiska, żywa szopka, oraz, w zależności od terminu i pogody, wystawa rzeźb lodowych.

Toruń

Pierniki kojarzą się nieodłącznie z Bożym Narodzeniem, nic więc dziwnego, że w okresie przedświątecznym wiele osób chce odwiedzić właśnie Toruń - piernikowy gród. Kiermasz na Rynku Staromiejskim oferuje również wiele innych lokalnych smakołyków i piękne, wykonane ręcznie ozdoby.

 


Jarmarki świąteczne w zasięgu ręki

Zainteresowała Cię propozycja? W naszej aktualnej ulotce znajdziesz wszystkie warianty wycieczek szkolnych na jarmarki wraz z cenami dostosowanymi do Twojego miejsca wyjazdu.

Pobierz ulotkę z cenami